piątek, 25 lutego 2011

Szwajcaria vs, Wenecja

Od wczoraj niestety leżę w łóżku. Wszyscy chorzy to i mnie musiało złapać. Ech i to przed samym weekendem! Kiedy miałam tyle planów... A ponieważ nie mam nic do roboty przegrzebuje różne zdjęcia i szukam ciekawych miejsc na wakacje. W tym roku nie zamierzam jechać, żeby wylegiwać się na plaży, ale moim celem są aktywne wakacje, gdzie będę miała okazje coś pozwiedzać. Wiem, że jeszcze jest mnóstwo czasu, a ja już planuje to co będzie za kilka miesięcy, ale nie lubię wszystkiego zostawiać na ostatnią chwilę. Ponieważ nie marzą mi się wakacje z moją uroczą siostrą Alicją, dlatego postanowiłam, że poproszę rodziców abyśmy pojechali w tygodniu kiedy ona będzie na swoim obozie tanecznym. Jeśli chodzi o miejsce na razie nasunęły mi się dwa: Szwajcaria i Wenecja. Dużo o nich czytałam, oglądałam również zdjęcia i strasznie mi się tam podoba. W swoim życiu zwiedziłam już dużo, ale jakoś nigdy nie miałam okazji pojechać właśnie tam. Trzeba to nadrobić! Jeszcze muszę się porządnie zastanowić, ale tak sobie pomyślałam, że napiszę o tym posta, bo może ktoś z was był w jednym z tych miejsc? Jeśli tak to chciałabym wiedzieć czy polecacie tam pojechać? :)

                                                                   Szwajcaria :
                                                                         Wenecja:
Źródło zdjęć: 
http://krzysztofrozmus.net/szwajcaria/0003-Berno-Gryzonia-Wallis-Szwajcaria.shtml
http://www.pingpong.pl/panorama/papiez/zycie/pilegrzymka2002/pielgrzymka02_wenecja.htm
http://www.turystyka-wlochy.infnews.pl/index.php/content/view/15/29/

10 komentarzy:

 1. nie byłam w żadnym z tych miejsc, ale oba są piękne :)
  ~kamila

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie Szwajcaria! Super klimat, piękne widoki i śliczne pamiątki. ;p
  Wg mnie Wenecja słynie głównie z tego, że tyle się o niej mówi. Owszem, są tam piękne miejsca, ale to miasto odpowiednie na 1-dniową wycieczkę, ponieważ jak wszyscy wiemy jest tam peeełno wody, a nikt chyba nie ma ochoty spać wśród pleśni i innych grzybów na ścianach, bądź suficie.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jeszcze mocniej zapragnęłam wakacji! już chce, beztrosko długo spać, wylegiwać się na słońcu i w 100% wykorzystać każdy dzień! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. niestety, nie doradzę Ci.. jako tchórz mieszkający w szafie i odurzający się powieściami wolę siedzieć w domu.. a jak już miałabym gdzieś jechać to wybrałabym najbliższy mojemu sercu kraj - Niemcy.. Dlaczego? Bo Niemcy to najsympatyczniejsi ludzie pod słońcem.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też jestem chora -,-
  Byłam w Wenecji i szczerze mówiąc polecam ci bardziej Szwajcarię <3

  OdpowiedzUsuń
 6. ja uczę się niemieckiego od podstawówki, ale nie znam go zbyt dobrze.. to znaczy rozumiem wszystko, ale mówienie po niemiecku to zupełnie inna bajka.. blokada niesamowita, chociaż mój ojczym jest stuprocentowym Niemcem i po polsku się nie dogadam, za Chiny..

  OdpowiedzUsuń
 7. niestety.. ja znam tylko niemiecki.. żadnych innych języków nie znam.. taki ze mnie tuman, niestety.. nie mam zdolności do nauki języków obcych.. pewnie dlatego, że dla mnie niemiecki to najpiękniejszy język świata i stąd niechęć do na przykład angielskiego..

  OdpowiedzUsuń
 8. tak, kraj jest wyjątkowy.. magiczny, jedyny w swoim rodzaju..

  OdpowiedzUsuń
 9. `zdrowiej ;**
  jesli to cię pocieszy to nie tylko tb zepsuły się plany na weekend przez chorobę ;>
  ja nie byłam niestety w żadnych z tych miejsc, ale moja kuzynka była w wenecji, i powiediała, ze tam jest wspaniale, i wódke sprzedają niepełnoletnim !. ; oo
  byłam w szoku xdd.
  ojej, współczuje ;**

  OdpowiedzUsuń
 10. ` . tak , właśnie zdrówka życzę . :)
  Ja bym pojechała do Szwajcarii .. ( : heh..
  Zapraszam do mnie , pozdrawiam , miłego weekendu . ;*

  OdpowiedzUsuń