czwartek, 19 maja 2011

Historia

Jestem przeszczęśliwa, że matura z historii za mną! Teraz zostały tylko ustne i koniec! Wpadłam tutaj na moment napisać wam jak poszło i czy było trudne. Więc tak razem z moimi znajomymi stwierdziliśmy, że było wyjątkowo dużo starożytnośći, ale nie sprawiło mi to dużego kłopotu, ponieważ niedawno ją powtarzałam. Myślę, że największy problem miałam z dwiema mapkami, w szczególności z jedną. Nie byłam niczego pewna i strasznie tam pokreśliłam. Kolejnym trudnym zadaniem było stwierdzenie na podstawie Drzewa Genalogicznego czy zdania są prawdziwe. Część II czyli analiza tekstów źródłowych była jak dla mnie banalna! Nie spodziewałam się, że to powiem :D Wypracowanie? Dwa tematy:
Temat 1.
Scharakteryzuj przemiany ustrojowe w Rzeczypospolitej w latach 1764-1795. Oceń czy były one zgodne z ideologią oświecenia.
Temat 2.
Czy zgadzasz się z opinią, że II Rzeczpospolita była państwem demokratycznym? Swoje zdanie uzasadnij, uwzględniając przemiany ustrojowe w Polsce w latach 1919-1939.

Wybrałam ten drugi, ponieważ był dla mnie łatwiejszy. Ogólne wrażenia jak najbardziej na plus+ chociaż zobaczymy ;)

4 komentarze:

 1. podziwiam cię za tą historię o.O
  k.

  OdpowiedzUsuń
 2. na pewno wysmienicie ci poszło !. <33
  o ja tez współczuje tym dzieciom xdd.

  jasne ;DD
  http://www.youtube.com/watch?v=Om8hPCVF9LM

  OdpowiedzUsuń
 3. Zostałaś wyróżniona u nas na blogu w zabawie Sunshine awards ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będzie dobrze, wierzę w Ciebie. Pozdrawiam i zapraszam do siebie: onthefloor14.blogspot.com oraz amazingstory14.blogspot.com. <33 ;*

  OdpowiedzUsuń